Кафедра обліку і оподаткування

Інформація про кафедру

 Кафедра «Обліку і оподаткування» є випускаючою кафедрою за напрямом підготовки «Облік і аудит».

Кафедра обліку і оподаткування

Спеціальність 6.050100 «Облік і аудит» є акредитованою у 2009 р. (протокол ДАК № 79 від 02.07.2009 р.). Останню акредитацію кафедра пройшла з напряму (спеціальності) 0305 Економіка та підприємництво 6.030509 «Облік і аудит» ( протокол ДАК № 109 від 3 червня 2014 р.)

На підставі «Концепції розвитку кафедри «Обліку, аудиту і статистики»» здійснюються основні напрями діяльності кафедри:

  • підвищення рівня якості знань, умінь та навичок випускників, їх конкурентоспроможності на ринку праці;
  • посилення ролі виховання в процесі навчання, творчого розвитку студентської молоді, здатності до самореалізації особистості, її активності;
  • науково-методичне забезпечення навчального процесу;
  • удосконалення якості навчального процесу шляхом упровадження сучасних методик навчання, кредитно-модульної системи організації навчального процесу;
  • виконання наукових досліджень з різних напрямів обліку, аудиту і статистики;
  • укріплення кадрового потенціалу кафедри науково-педагогічними працівниками.

З 01.10.2007 р. до 26.04.2011 р. кафедру очолював Журлов Анатолій Микитович, доктор економічних наук, професор. А. М. Журловим підготовлено п’ять кандидатів економічних наук, він автор 80-ти наукових праць, в тому числі семи монографій.

З 27.04.2011 року кафедру очолював Валуєв Борис Іванович, д.е.н., професор. Б. І. Валуєвим підготовлено два доктори економічних наук, 37 кандидатів економічних наук. Він є автором 160-ти наукових праць, в тому числі 10 монографій. Валуєв Борис Іванович є дійсним членом Інженерної академії України.

З 01.09.2015 року кафедру очолює Дроздова Олена Геннадіївна, к.е.н., доцент.

На кафедрі працюють висококваліфіковані науково-педагогічні працівники, які активно займаються науково-дослідною, практичною та викладацькою діяльністю.

    Наукова та практична діяльність кафедри, насамперед, спрямована на підготовку фахівців вищої кваліфікації у галузі бухгалтерського обліку та аудиту, а також на виявлення і вирішення проблем теорії та методології бухгалтерського обліку і аудиту з метою досягнення суспільних цілей, виходячи з інтересів як власників підприємств, так і рядових працівників, враховуючи національні традиції та закономірності історичного розвитку бухгалтерської професії.

Напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит» забезпечують 8 штатних фахівців кафедри. Серед них:

  • 1 доктор економічних наук, професор;
  • 4 кандидати економічних наук
  • 1 кандидат технічних наук 
    (з  них 4 мають вчене звання доцента)
  • 2 старших викладача.

Такий склад науково-педагогічних працівників кафедри дає можливість готувати кваліфікованих фахівців, спрямовувати зусилля на створення найсприятливіших умов набуття студентами необхідних знань та практичних навичок у галузі бухгалтерського обліку, аудиту та статистики на запит замовників кадрів. Основними замовниками кадрів є Державне казначейство України,  Головні фінансові управління обласних державних адміністрацій,  Департамент фінансів Одеської міської ради, Державна фінансова інспекція  в Одеській області, Державна фіскальна служба в Одеській області, Головні управління пенсійного фонду України в Одеській області, Головне управління праці та соціальної політики, Головне управління статистики, банки, аудиторські та страхові фірми, підприємства різних форм власності областей Південного регіону України.

Кафедра має тісні зв’язки із провідними підприємствами м. Одеси, іншими установами, організаціями, які забезпечують необхідні умови для проходження виробничої практики і мають намір залучити до роботи випускників інституту.

Матеріально-технічна база кафедри дозволяє здійснювати навчальний процес за  усіма  видами навчальної роботи. Кафедра має окреме приміщення (ауд.28), необхідне обладнання, комп’ютерну техніку, аудиторії для навчальних занять. Завдяки аудиторіям, обладнаним персональними комп’ютерами (Pentium IV та Duron), забезпечується виконання завдань з інформатизації навчального процесу, проведення навчальної практики «Бухгалтерський облік», «Фінансовий облік І, ІІ» (з використанням КП «1С-Підприємство»), яка запроваджена з 2004/2005 навчального року,  ефективне тестування знань студентів з дисциплін професійної підготовки.

У навчальному процесі науково-педагогічні працівники кафедри мають можливість використовувати технічні засоби навчання – мультимедійне обладнання.

Кафедра проводить значну навчально-методичну роботу з видання сучасних за змістом підручників, посібників, методичних матеріалів для поточного, тестового контролю знань, самостійної роботи студентів. Включення до навчально-методичних комплексів дисциплін наскрізних задач та виробничих ситуацій дозволяє підготувати студентів до роботи у реальних умовах майбутніх робочих місць та скоротити період адаптації на первинному місці роботи. 

Кафедра веде наукову роботу з  написання  наукових статей, проведення науково-практичних конференцій, науково-практичних семінарів. Розглянуті  теми в наукових роботах викладачів охоплюють  сучасні напрямки удосконалення  організації бухгалтерського обліку, аудиту і статистики.

На базі Одеського інституту фінансів УДУФМТ проводятьсянауково-практичні конференції:

  •  ІІІ Міжнародна конференція «Кількісні методи в бухгалтерському обліку і фінансах» (18-21.05.2009 р.);
  •  Всеукраїнська наукова конференція «Сучасні концепції управління і їх вплив на розвиток бухгалтерського обліку» (30.11. – 01.12.2010 р.);
  •  Науково-практична конференція «Сучасна освіта майбутнього економіста: методологія та нові технології професійної підготовки» І конференція (грудень 2013р.).
  • Науково-практична конференція «Сучасна освіта майбутнього економіста: методологія та нові технології професійної підготовки»  ІІ конференція (квітень 2015 р.).

Студентська науково-дослідна робота на кафедрі здійснюється у період всього навчального процесу, у вигляді проведення наукових семінарів, круглих столів за актуальною обліково-економічною тематикою. Щорічно  викладачі кафедри на базі ОІФ проводять студентські науково-практичні конференції:

  • «Аспекти економічної безпеки підприємств в умовах глобалізації»  (2004 р.);
  • «Глобалізація економіки та участь України в цьому процесі» (2005 р.);
  • «Прогнозування і моделювання фінансових процесів: від потреби до практичної реалізації» (2008 р.);
  • «Інновації в управлінському обліку та статистиці» (2008 р.);
  • «Посилення державного фінансового контролю – реалізація політики держави у сфері використання бюджетних коштів» (2009 р.);
  • «Стан та шляхи вдосконалення обліку, контрольно-ревізійної роботи, аудиту в Україні» (2011 р.);
  • «Проблеми та перспективи розвитку бухгалтерського обліку, контролю та аудиту в сучасних умовах» (2012 р.);
  • «Удосконалення обліку, контролю та аналізу в сучасних умовах розбудови України» (2013 р.);
  • «Актуальні проблеми і перспективи розвитку обліку, аналізу та аудиту в Україні» ( 2014 р.)
  • «Сучасні тенденції розвитку облікової системи, аналізу і статистики в Україні» ( 2015 р.)

Студенти обліково-економічного факультету брали участь у наукових заходах інших вищих навчальних закладів України:

  • VIII всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Перспективи та пріоритети розвитку економічного аналізу» (Донецький національний університет, 13-14 квітня 2011 р.);
  • V студентська наукова  конференція (зі статусом міжнародної) «Проблеми обліку, контролю та аналізу в економіці України» (Національний університет «Львівська політехніка», 18-19 жовтня 2012 р.);
  • Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток науки і аудиторської діяльності в Україні за 20 років» (Тернопільський національний економічний університет , 26-27 квітня 2013 р.);
  • VI Студентська наукова конференція (зі статусом міжнародної) «Проблеми обліку, контролю та аналізу в економіці України» (Національний університет «Львівська політехніка», 17-18 жовтня 2013 р.);
  • Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Проблеми та перспективи розвитку теорії і практики обліку, контролю, економічного аналізу і статистики» (Тернопільський національно економічний університет, 2014 р.);
  • Міжнародна науково-практична конференція для студентів аспірантів та молодих вчених на тему: «Соціально-економічні  та правові основи сучасної держави в контексті глобалізації» (м. Київ Аналітичний центр «Нова Економіка», 20 -21 лютого 2015 р.)

Щорічно студенти беруть участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з фахових дисциплін, Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі науки «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит».

Колектив кафедри активно працює над втіленням процесів Європейської інтеграції, інноваційної моделі розвитку вищої освіти, що сприяє підвищенню мобільності та конкурентоспроможності випускників.